V prípade krytia tu nájdete

ŠTENIATKA

Tu nájdete informácie o vrhoch

a dostupnosti šteniatok.

Momentálne nemáme šteniatka 🙁

Ak ste si už vybrali, ktorého psíka si donesiete domov, je potrebné sa na to poriadne pripraviť, zabezpečiť si nevyhnutné veci pre jeho príchod. Určite uvažujete, čo všetko je treba nakúpiť, čo treba mať pripravené.

Obojok – šteniatko si potrebuje zvykať na obojok, preto je na začiatok potrebné kúpiť jednoduchý a ľahký

Vodítko – je na Vás, či si vyberiete flexi vodítko (dĺžka 5m), alebo obyčajné (1,2m), ktoré si farebne zladíte s obojkom

Krmivo – v tomto období je obzvlášť dôležité správne kŕmenie so všetkými zložkami. Vyberte si na základe plemena, poradte sa s predajcom psíka alebo s odborníkom.

Pelech – šteňa by malo od začiatku mať svoje miesto, ktoré ste mu vopred vybrali. Doporučujeme mu na toto miesto zabezpečiť jednoduchý pelech, ktorý pravdepodobne svojimi “malými ihlami” zničí. Preto je zbytočné, aby prvý peliešok psa bol nejak zvlášť špeciálny, či dizajnový.

Šampón – na psov by sa nemali používať ľudské šampóny, obsahujú totiž chemikálie, ktoré psia koža zle znáša. Zvlášť u šteniat. Je treba šampón špeciálne vyvinutý pre štenaciu srsť a kožu.

Misky – psík potrebuje dve misky (na vodu a krmivo). Najlepšie s protišmykovou gumou, aby sa miska nešikovnému šteniatku neposúvala

Hračky – malý psík by sa mal hrať len a len so svojimi hračkami. Ak ich nemá, ľahko stane, že sa začne “hrať” s vecami, ktoré mu nepatria (topánky, káble…). Základ je loptička a uzlík, ak ale chcete ďalšie hračky, neváhajte si ich zabezpečiť.

Byvolie kosti – šteniatko hlavne období prerezávania zubov potrebuje niečo na kúsanie. Byvolie kosti sú na to určené. V opačnom prípade bude šteniatko rozkusávať, čo mu príde do cesty, aby si uľavilo od bolesti tlamičky.

Odmeny – šteniatko pri výcviku, alebo pri základnej výchove odmeňujte pamlskami, ktoré su na to určené. V opačnom prípade môže priberať a vytvoriť si tak predispozíciu do budúcnosti, čo je veľmi zlé.